Союз армян Украины Кировоград

108-ма річниця геноциду вірмен у 1915 році за часів Османської імперії

2023-07-01 06:26
108-ма річниця геноциду вірмен у 1915 році за часів Османської імперії

24 квітня біля пам'ятного знаку Хачкар відбулася мирна демонстрація та покладання квітів, присвячені 108-й річниці геноциду вірмен у 1915 році за часів Османської імперії.
У заході взяли участь представники Спілки вірмен України Кіровоградської області, представники національних діаспор Кіровоградщини, представники органів міської та обласної влади, громадські організації та небайдужа громадськість міста.

Геноцид вірмен - це перше у XX столітті винищення людей за національною ознакою, що сталося в 1915-му році у Стамбулі, столиці Османської імперії. Саме цього дня, 24 квітня було заарештовано та пізніше вбито понад 800 представників вірменської інтелігенції. Так, вірменський народ, більшість якого на той момент проживала в Західній Вірменії, практично втратив інтелектуальну еліту. Далі за цією подією слідує низка вбивств і виселення етнічних вірмен, що й отримала назву «геноцид вірмен».

Загалом, протягом 1915-1918 років загинуло понад півтора мільйона вірмен. Більш ніж мільйон вірменських біженців були розсіяні по всьому світу. Безкарність Геноциду 1915 року призвела до вчинення подальших подібних злочинів, Голокосту, Голодомору та геноциду українців, що відбувається в наші часи. 

Приєдналися підтримати вірменську громаду та виступили з промовою секретар Кропивницької міської ради Олег Колюка, начальник управління комунікацій з громадськістю Кіровоградської ОВА Віталій Останній, голова ради обласної організації ветеранів України Анатолій Перевозник, голова ГО «Об'єднання болгар «Нашите хора» Сергій Осадчий та голова ГО «Центр розвитку національних культур «Єдина родина» Олена Арутюнян.
Також, з промовами виступили керівники комітетів Спілки вірмен України Кіровоградської області: голова Спілки вірменських жінок України Кіровоградської області Арусяк Тадевосян, голова Спілки вірменської молоді України Кіровоградської області Арсен Арутюнян та голова вірменської громади Кіровоградщини Тігран Хачатрян.

«Це страшна реальність нашого життя. Російські загарбники вторглися на територію країни, яка стала домівкою для багатьох представників вірменського народу внаслідок страшних подій 1915 року. Проте, завдяки нашим Збройним Силам України їхні страшні плани не здійснилися! Наразі, вірменська громада боронить Україну пліч-о-пліч зі своїми українськими побратимами та робить все можливе, щоб пришвидшити перемогу України в війні з рф» - зазначив голова Спілки вірмен України Кіровоградської області, Тігран Хачатрян.
Вірменський народ зберіг пам'ять про жахіття геноциду, поділяє біль і страждання братів і сестер, чиї життя забрала страшна трагедія скільки б часу не минуло. Тому, вітаючи один одного, ми кажемо: «Цавет танем!» – «Твій біль беру на себе. Печаль твоя в мені».

Від імені Спілки вірмен України Кіровоградської області, ми щиро дякуємо всім, хто сьогодні доєднався до мирної демонстрації біля Хачкару, розділив наш біль та вшанував пам'ять про безвинно загиблих жертв геноциду. Також дякуємо всім присутнім журналістам за підтримку та висвітлення події ЗМІ! 

Разом ми зробимо все можливе, щоб жоден такий злочин не був проігнорованим та забутим!