Союз армян Украины Кировоград

106-річниця геноциду вірмен

2021-06-12 04:47
106-річниця геноциду вірмен

24 квітня, Спілка вірмен України Кіровоградської області, на чолі з Тіграном Хачатряном,  відзначила 106-річницю геноциду вірмен. Біля пам’ятного знаку Хачкар відбулося покладання квітів та вшанування пам'яті про безвинно загиблих.

Саме в цей день – 24 квітня 1915 року у Стамбулі почалися масові арешти вірменської інтелектуальної, релігійної, економічної та політичної еліти. 24 квітня в турецькій столиці були арештовані близько 800 осіб різних політичних поглядів і професій: письменники, артисти, музиканти, вчителі, лікарі, юристи, журналісти, політичні та релігійні лідери.

Хоча повідомлялося про арешти та вбивства вірменських лідерів у провінції ще в лютому й березні, та саме зі стамбульських арештів почалося повномасштабне знищення вірменської еліти по всій країні.

На початку літа почалися масові депортації вірменського населення до пустель. Спочатку чоловіків відокремлювали від усіх інших і вбивали. Жінок і дітей відправляли далі, дорогою багато хто з них умирав від голоду та хвороб. До кінцевого пункту діставалася лише невелика частина, але на них так само чекала смерть від голоду, спраги та хвороб. Вирізалися цілі села, на кінець літа 1915 року була знищена значна частина вірменського населення Османської імперії, але вбивства й грабежі тривали.

Загалом під час винищення загинуло близько 1,5 мільйона вірмен.

24 квітня – назавжди залишається знаковою датою для чисельної вірменської діаспори та для усіх народів, які зазнали жорстоких утисків на національному підґрунті.

Геноцид вірмен в Османській імперії – це злочин без терміну давності. Це – трагедія і біль.

На жаль, історію неможливо повернути назад і виправити усі страшні її сторінки. Але сьогодні ми будуємо нашу країну на демократичних цінностях і наше головне завдання - зробити все, аби не допустити подібного насилля одного народу над іншим!

Ніколи знову!